Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

energetikai védelem
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Reiki
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.14 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szuper!

A hangsúly azon van, hogy megérezd, Neked mi a jó, mi a használható. És az, ha adni akarsz, és adni tudsz, az mindig pozitív. Neked is, másnak is.

Csak így tovább! Applause

Üdv.

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.15 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiferet írta:
Szuper!

A hangsúly azon van, hogy megérezd, Neked mi a jó, mi a használható. És az, ha adni akarsz, és adni tudsz, az mindig pozitív. Neked is, másnak is.

Csak így tovább! Applause

Üdv.

Tif!
most azon merengek, h honnan tudom, hogy a másik megkapta-e?
mi van, ha csak lelkesen adogat az ember, közbe meg más nem is veszi?
ugye nem kérdezhetek meg mindenkit, a hozzám közelállók meg lehetnek elfogultak is...
cupp:m.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.15 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocs, hogy beledumálok, de pont tegnap történt, hogy vizsgáztam, és elötte kértem Tiferett?l egy kis enerdzsit.
Annyit éreztem, hogy a vizsgadrukkom elfogadható szint alá süllyedt és nyugodtabb voltam.
Hogy ez most az energia vagy az én m?vem volt, azt nem tudom eldönteni.

Arról, hogy a másik veszi-e az energiát vagy sem az a véleményem, hogy annak, aki ad, ennél tovább nem kell, hogy terjedjen a felel?ssége! Ha valaki tud adni, akkor adjon! Ha már azzal van elfoglalva, hogy kell-e a másiknak, akkor nem ?szinte az egész! Természetesen, most nem az "egészséges" érdekl?désre gondolok, hanem a "küldtem energiát, érezted ?" típusú kérdésekre.

Emlékszem, egyszer voltam egy reikis társaságban és egész este azzal voltak elfoglalva, hogy nyolcasokat küldözgettek egymásnak. Én meg néztem, mint a moziban, hogy ennél azért biztos többet tud a reiki!?
Ahogy olvasgatom a topic hozzászólásait, már biztos vagyok benne, hogy többet tud! Idea

Ui.: Még egyszer bocs a kéretlen hozzászólásért! Embarassed

Üdv,
BIB
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.15 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Arról, hogy a másik veszi-e az energiát vagy sem az a véleményem, hogy annak, aki ad, ennél tovább nem kell, hogy terjedjen a felel?ssége! Ha valaki tud adni, akkor adjon!

Kedves Iván!
pontosan ez a kérdésem!
vajon honnan tudhatja az ember, h tud e adni vagy sem (csak lehet h megint kicsit ködös voltam Laughing )!
üdvicsek:
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.15 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak ismételni tudom önmagam: ha odafigyelsz a másikra, már adsz valamit magadból. Erre mindenki képes. Saját tapasztalatból azt tudom mondani, hogy akkor nem tudok adni, ha valami módon elzárom magam az energiaáramlástól, és elfecsérlem az energiáimat. (Szerencsére ez mostmár nagyon ritkán fordul el?, hiszen valóban rendelkezésre áll egy korlátlan energiaforrás.)

Észre fogod venni, hogy a másik megkapta az energiádat, szeretetedet. Viszonozni fogja. Akár egy mosollyal, vagy lehiggad, ha éppen vitatkozós kedvében volt, stb., szóval jelentkezik majd valami pozitív gesztus. De igazából ez valóban nem igazán fontos, ahogy BIB írja.

Ugyanakkor, ha valaki reikis, igenis oda kell figyelni arra, hogy reiki energiát csak akkor adjon, ha kérik. De err?l már volt szó.

Egyébként én is meg szoktam kérdezni, hogy mit érez az, akinek energiát adok, vagy küldök, ha az illet? nem reikis. Els?sorban azért, hogy Benne megfogalmazódjon ez a pozitív hatás, hogy tudatosodjon egy érzés, egy kép, amit a reikihez köthet. Nem azért, hogy a saját nagyszer?ségemet bizonyítsam (legalábbis remélem Wink ). Ha reikis kér, t?le nem kérdezem meg, mert tudom, hogy ? tudja.

Üdv.

Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.15 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mária írta:
Bogár Iván Balázs írta:
Arról, hogy a másik veszi-e az energiát vagy sem az a véleményem, hogy annak, aki ad, ennél tovább nem kell, hogy terjedjen a felel?ssége! Ha valaki tud adni, akkor adjon!

Kedves Iván!
pontosan ez a kérdésem!
vajon honnan tudhatja az ember, h tud e adni vagy sem (csak lehet h megint kicsit ködös voltam Laughing )!
üdvicsek:

Szia Maresz!

Nem voltál ködös. A választ már Tiferet megadta el?ttem.
Annyival egészíteném ki, hogy adni mindenki tud!

Üdv,

BIB
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.03.17 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ne haragudjatok, hogy ide tolakodtam! Tegnap találtam erre a fórumra, azóta olvasom-olvasom.Smile))
Egy kérdésem lenne!!!
-14 éves lánykámnak kértem reikis ismer?st?l energiát, a serdül? kori depressziójára ( gondolom én).Ne is kérdezzétek nem tudom milyen fokozatú reikis végzettsége van.
Nem látta sosem a lányomat. A nevét a tartózkodási helyét kérte, és még azt, hogy mikor szokott elaludni.
Egy hét után beszéltünk újra. Azt mondta, hogy el?ször nagyon nehezen akarta a gyerek elfogadni az energiát- hozzáteszem a megjelölt id?pontban már aludt- de másnap, és utánna már egyre könnyebben vette. Olyan dolgokat mondott a gyerekr?l amik igencsak megleptek- tulajdonságairól, stresszel? dolgokról-de iagaza volt.
Tehát ? érezte, hogy veszi-e az a személy az energiát akinek küldi. S?T! Nagyon meglepett a jellemzése.Ez az ? különleges képessége, vagy a reikiben ez normális jelenség???
El?re is köszönöm ha válaszoltok:Tímea
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.18 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tiferet! Kérlek, mondj egy nagyon jó tanácsot. Semmi Reiki vagy hasonló végzettségem nincs. Ha segíteni szeretnék valakinek, úgy gondolom, egy ima, egy er?s szeretetteli rágondolás az energiaküldés kategóriába esik. Vagy van jobb módja? Ez most valamiért nagyon fontos lenne.
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.19 23:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Hangya,

bár a kérdés Tiferethez szól, mégis úgy gondolom, és hiszem, hogy a legtöbb amit tehetsz a másikért, akit, szeretsz, és akiért aggódsz, az pontosan az az út, amit Te érzel. Very Happy
Mi más lehetne er?sebb, mint a szeretet ereje... Ha fizikai bizonyításra vársz, meger?sítésre, akkor több helyen olvashatsz arról, hogy az ima ereje sok esetben bebizonyosodott: er?s hatással bírt egy beteg lábraállításában, javulásában.
Minden szerettel teli gondolat megérkezik ahhoz, akinek szánjuk... Sajnos a negatív gondolatok szintúgy. Ezért fontos tudni, hogy minden kimondott szó, minden gondolat mögött milyen tartalom van.

Remélem nem veszed rossz néven a belekotyogásomat. Smile

Sok er?t kívánok ahhoz, hogy segíthess azon, aki fontos Neked... Very Happy
Vissza az elejére
hangya vagyok
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.03.20 08:38    Hozzászólás témája: köszönöm Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon köszönöm, kedves Vénus, én is így éreztem, de nagyon fontos az ért?bbek véleménye. Külön jól esik, hogy vetted a fáradságot és válaszoltál, mert ez most sürg?s is, fontos is. Köszönöm.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.22 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elnézést, nem voltam itthon, nemrég jöttem meg.

Kedves Holon, egyetértek Venussal.

Kedves Venus, köszönöm, hogy válaszoltál!

Kedves Tímea! Nekem a reikivel kapcsolatban nincs ilyen képességem, mások nevében pedig nem nyilatkozhatom. Én ilyen "állapotfelmérést" agykontrollal szoktam csinálni.

Üdv.

Vissza az elejére
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.22 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tímea,

amíg Tiferet nem válaszolt, nem szerettem volna írni.

Örülök, hogy itt vagy Tiferet! Very Happy

Magam is tapasztaltam hasonlót, mint amir?l írtál. Kinek m?ködik ez a képessége, kinek nem. Ett?l nem kevesebb, vagy több, amit tesz azért, akit gyógyít.
Nem könny? ösvény ez, nagy felel?sség. Valahogy azt érzem, hogy aki segített a lányodnak, jó szándékkal mondta el az érzéseit, hogy segítsen. És Neked kell mérlegre tenned, hogy elfogadod -e a segít? szándékot... Azzal, hogy kérted, segítsen, nyitottál felé, elfogadtad, hogy egy láthatatlan segítség létez? út lehet. Az a mód, ahogyan ez megtörtént, meglep? ugyan, de létezik.

Valamiért Neked így érkezett a gyógyítás.

Szép napot: Tünde Very Happy
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.03.25 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tiferet és Vénusz!
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat.
Az Agykontrollt én is ismerem, s?t gyakorlom is.
Ezzel sajnos nem értem el eredményeket a kislánynál, ezért is fordultam segítségért reikis ismer?sömhöz.
? is AK-os, s?t ott ismertem meg, de ? inkább a reikit használja, az jobban megy neki. Ez mondjuk nem zárja ki, hogy a gyereket el?ször nem térképezte föl a "laborjában" .
Tiferet: hozzád intézném a kérdést, mint agykontrolloshoz. A reikit is olyan sokat kell gyakorolni a siker érdekében, mint az agykontrollt?
PL. nekem a labor abszolút nem m?ködik, se öröknaptár, se kartotékozó, se segít?k...
A tanf.-on itt nagyon megrázó élményem volt, és sokáig nem mertem ezzel próbálkozni./SM-es beteget kaptam, és csak a lelki gyötr?dését éreztem és nagyon-nagyon sírtam miközben vizsgáltam./
Nekem ez olyan fájó volt, hogy nagyon sokáig nem mertem lemenni, most meg másfél év elteltélvel hiába próbálkozom.
A reiki beavatás során megnyitják a csakrákat, és már tudod is az energiát áramoltatni???
Ezer boccs ha nagy butaságot kérdezek, de nagyon érdekelne a reiki, de csak sötétben tapogatózok még.
Még egyszer köszönök mindent,és nagyon hálás vagyok a válaszotokért.Smile))))
Sziasztok Timi
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.27 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Timi!

Nem butaság, amit kérdezel. Bár talán már volt szó róla korábban. A reiki a behangolástól kezdve életünk végéig m?ködik. Azonnal használhatod, s?t minél többet használod, annál jobb neked is, másoknak is.
Közben eszembe jutott az el?z? kérdésedre valami, amire akkor nem gondoltam, mivel távgyógyításról volt szó, arra koncentráltam. Szóval nekem közvetlen kezelésnél m?ködik az, hogy érzem a másik fájdalmát, illetve az energia útját a kezelt személyen. Pl. a múltkor kezeltem valakit, akinek fájt a gyomra, és egy id? után éreztem, hogy ez a fájó érzés elkezd lejjebb húzódni. Én úgy gondolom, egy id? után megsz?nt volna, de sajnos az illet? ett?l megijedt, és abbahagyatta velem a kezelést. Viszont mivel reikivel nem lehet pontos diagnózist felállítani, csak a megérzéseinkre hagyatkozhatunk, ez veszélyes is lehet. Mármint az, ha valaki találgatásokba bocsátkozik, és esetleg ezt úgy adja el?, mint tuti biztos dolgot, pláne, ha azt is hozzáteszi, hogy ez az egyetlen biztos gyógymód a kezelt személy bajára! (Ez, persze, megint egy széls?séges példa) Ezért szabály, hogy reikis nem diagnosztizál!
Az agykontrollhoz csak annyit, hogy én hosszabb kihagyás után a kazettákkal szoktam újra kezdeni a gyakorlást. Ha viszont a laborodat szeretnéd m?ködtetni, javaslom, hogy ismételd meg az alaptanfolyamot. Ismétl? jegyet régebben ingyen lehetett kapni, most nem tudom, hogy m?ködik, de az irodában megmondják.

Üdv.

Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.03.27 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tiferet!
Köszönöm a válaszodat. Egy kérdés?! Most teljesen összezavarodtam a reikit illet?en. Nem értem, hogy lehet veszélyes egy kezelés??? Én eddig úgy gondoltam, hogy a reikis adja az energiát, és aki kapja annak a szervezete ott hasznosítja ahol arra szükség van. Az én reikis ismer?söm sem diagnózist állított föl, hanem a személy tulajdonságaira érzett rá. Hozzáteszem, bár azt hiszem írtam, hogy nem betegséget, hanem depressziót kezelt reiki energiával.
Megyek AK ismétl?re májusban:)))))), és sokat olvasgatok, hogy mit is szeretnék ezután.Reiki vagy kineziológia? Úgy érzem számomra sokkal befogadhatóbb a reiki.Arról nem is beszélve, hogy napi renden érik az embert stressz hatások, és úgy gondolom ez olyan technika amivel lehet segíteni ezeknek a feldolgozásán.Mégegyszer köszönöm a válaszodat.
Szia Timi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Reiki Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban