Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Amit tudni akarsz a reikir?l, és meg is mered kérdezni
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Reiki
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.04.11 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Például itt. Állunk rendelkezésedre. Ez a honlap éppen ebb?l a célból jött létre.

Üdv.

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.04.12 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiferet írta:
Szia!

Például itt. Állunk rendelkezésedre. Ez a honlap éppen ebb?l a célból jött létre.

Üdv.

szia!

koszi. egybol a kozepebe vagok egy autobaleset miatt kerekeszekbe kenyszerult ember vagyok. reiki 2 es beavatott, de ugy erzem melysegesen keves tudassal. ezert tudakolodtam volna hogy esetleg az idelatogatok kozott vannak e olyanok akik idonkent osszejarnak beszelgetni gyakorolni reikizni? aztan ha a korulmenyek is olyanok en is megprobalnek elmenni tanulni baratkozni.
probaltam en mar annyi tanfolyamot stb. de sehova nem tudok bejutni vagy hosszu idot nem tudok segitseg nelkul lenni igy mindenhonnan kiszorulok.
szoval roviden ennyi!
Vissza az elejére
l-toro
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.04.12 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

az elozo hozzaszolasnal elfelejtettem bejelentkezni. bocsi! Smile
Vissza az elejére
Balázs
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.04.12 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ami gondot okoz számomra ostanság az a különböz? szervezetek mint reiki (aki azt mondja hogy a RAI nem is reiki), RAI és a tradicionális reiki stb... egymásra fújása. Na és persze a pénz pénz pénz.

1. fokozatom van a Reikib?l. Mostanság megismertem néhány embert akik nem emberekt?l hanem fels?bb lényekt?l kaptak beavatást azáltal, hogy elértek arra a spirituális szintre amelyen megkaphatták azt.
Szval hogy is van ez?

Mi szükség arra hogy 30-50 ezer forintot fizessek azért amire esetleg még fel sem vagyok készülve.
Azthiszem az igazi út nem az hogy 50 ezresért azt mondják neke hogy "igen te már 3. fokozatú vagy"

Hanem az, hogy a megfelel? spirituális fejl?dés közben kapjam meg a megfelel? pillanatban azt ami jár.
A beavatást.
Vissza az elejére
l-toro
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.04.13 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

csatlakozom az elottem szolohoz
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.04.14 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

l-toro írta:

ezert tudakolodtam volna hogy esetleg az idelatogatok kozott vannak e olyanok akik idonkent osszejarnak beszelgetni gyakorolni reikizni? aztan ha a korulmenyek is olyanok en is megprobalnek elmenni tanulni baratkozni

Kedves l-toro!

Személy szerint, sajnos, nem tudok ilyesmir?l. Néhányunkról - tisztelet a kivételnek - azt sem lehet tudni, hogy melyik városban él, mivel nem írta be a profiljába, és a bemutatkozóban sem írt magáról semmit.
Ezenkívül, azt vettem észre, hogy csupán 2-3 stabil hozzászólónk van, aki valóban reikis.
Mindezek ellenére, én nyitott vagyok erre az ötletre, ha van érdekl?dés, csináljunk egy klubot. Ha van valakinek ötlete, hogyan, milyen formában, hol lehetne ezt megvalósítani, ki milyen messzire hajlandó ezért elmenni, stb., hozzuk össze.

Üdv.

Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.04.14 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Balázs írta:
Ami gondot okoz számomra ostanság az a különböz? szervezetek mint reiki (aki azt mondja hogy a RAI nem is reiki), RAI és a tradicionális reiki stb... egymásra fújása. Na és persze a pénz pénz pénz.

1. fokozatom van a Reikib?l. Mostanság megismertem néhány embert akik nem emberekt?l hanem fels?bb lényekt?l kaptak beavatást azáltal, hogy elértek arra a spirituális szintre amelyen megkaphatták azt.
Szval hogy is van ez?

Mi szükség arra hogy 30-50 ezer forintot fizessek azért amire esetleg még fel sem vagyok készülve.
Azthiszem az igazi út nem az hogy 50 ezresért azt mondják neke hogy "igen te már 3. fokozatú vagy"

Hanem az, hogy a megfelel? spirituális fejl?dés közben kapjam meg a megfelel? pillanatban azt ami jár.
A beavatást.

Kedves Balázs!

A különböz? reiki irányzatok "egymásra fújásáról" már volt szó korábban, kérlek olvasd el az oldal el?lr?l, és ha nem kapsz választ a kérdésedre, akkor újra el?vehetjük a témát.

Az ilyen önjelölt beavatottakról nem tudok mit írni neked. Én egyetlen eggyel találkoztam, ? utólag nem bizonyult hitelesnek számomra.
Kérem a többi reikist is, írja le a véleményét.

Ett?l függetlenül azt gondolom, hogy ha Te ezt jónak látod, próbáld ki. Ha úgy gondolod, hogy egyedül el tudsz jutni arra a szintre, hogy fels?bb lényekt?l megkapd a beavatást, tedd azt. És kérlek, mondd el nekünk is, hogy hogyan történt ez, mert biztosan mások is kíváncsiak lennének erre.

Azt, hogy mikor kapod meg tanártól a beavatást, az egyrészt rajtad, másrészt a tanárodon múlik, aki valamilyen szinten felel?s a fejl?désedért. De err?l is volt már szó korábban: a tanár is közvetíti a bahangolást fels?bb lényekt?l. És bizton állíthatom, hogy egy felel?s tanár mellett éppen a megfelel? id?ben kapja mag a tanítvány a megfelel? fokozatot.

Üdv.

Vissza az elejére
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.04.14 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Very Happy

Kedves Balázs,

egyetértek Tiferettel, bár én magam sohasem találkoztam olyan emberrel, aki azt vallotta volna, hogy fels?bb lényekt?l kapott beavatást. Nem érzem azt, hogy szellemileg olyan magas szint? lenne a tudásom, hogy átlássam az ilyen tartalmú kijelentések hátterét. Viszont tudom azt, hogy a mi világunkban oly sok a tévút, a tévelyg?, az önjelölt beavatott stb...aki büszkén visel a mellén "kitüntetéseket", ezekkel kérkedik, másokat félrevezet.
Aki megérett arra, hogy megtalálja mesterét, útját, a mester maga találja meg.
Az anyagi vonatkozásokban látom felel?sséggel gondolkodsz. Mégis, egy dolgot kérlek gondolj végig. Ha sok ember ingyen kap valamit, ami nem látható, viszont szellemi fejl?dési utat mutat, szerinted miként értékelik? Helyezd bele ezt a gondolatmenetet a mi világunkba, Magyarországra, Budapestre esetleg...
Nehéz mérlegre tenni a lehet?ségeket, viszont mindennek meg van a maga oka. Ki így, ki úgy halad tovább. De ha Benned megszületett a bels? indíttatás, légy türelmes, figyeld a világot. Meg fogod kapni a válaszokat. Very Happy

Sok szeretettel: Tünde
Vissza az elejére
Balázs
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.04.18 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Venus írta:
Sziasztok! Very Happy

Kedves Balázs,

egyetértek Tiferettel, bár én magam sohasem találkoztam olyan emberrel, aki azt vallotta volna, hogy fels?bb lényekt?l kapott beavatást. Nem érzem azt, hogy szellemileg olyan magas szint? lenne a tudásom, hogy átlássam az ilyen tartalmú kijelentések hátterét. Viszont tudom azt, hogy a mi világunkban oly sok a tévút, a tévelyg?, az önjelölt beavatott stb...aki büszkén visel a mellén "kitüntetéseket", ezekkel kérkedik, másokat félrevezet.
Aki megérett arra, hogy megtalálja mesterét, útját, a mester maga találja meg.
Az anyagi vonatkozásokban látom felel?sséggel gondolkodsz. Mégis, egy dolgot kérlek gondolj végig. Ha sok ember ingyen kap valamit, ami nem látható, viszont szellemi fejl?dési utat mutat, szerinted miként értékelik? Helyezd bele ezt a gondolatmenetet a mi világunkba, Magyarországra, Budapestre esetleg...
Nehéz mérlegre tenni a lehet?ségeket, viszont mindennek meg van a maga oka. Ki így, ki úgy halad tovább. De ha Benned megszületett a bels? indíttatás, légy türelmes, figyeld a világot. Meg fogod kapni a válaszokat. Very Happy

Sok szeretettel: Tünde

Igen igen. Err?l is sokat hallottam. Ha nem pénzért kapja a beavatást miként becsüli meg. Aha. Tehát azzért kérünk pénzt, mert akkor kezd vele valamit. Teljesen rossz gondolkodás. Ez a félrevezetés. Lehet hogy téged is félrevezettek ezzel? Azt mondják. 18 ezres és 2. szint? vagy. A mestered err?l gondoskodik. De egyik "mester" sem fogja azt mondani, hogy visszaadom a 18 ezer forintodat mert még nem vagy készen a beavatásra. Na ez a nagy átvágás. Aki pedig azt mondja hogy nekem ne adj pénzt mert ez nem az én tudásom hanem más lények tudása amit nem tehetek pénzzé?? Úgy gondolom sokakat átvernek így is, de legalább a buksza nem látja kárát.
Vissza az elejére
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.04.18 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Balázs,

sok sikert kívánok az utadon. Very Happy
Vissza az elejére
elektor
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.06.12 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Írni szeretnék csak az el?bb amit írtam nem ment át,
így újra probálkozom.[/u]
Vissza az elejére
elektor
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.06.12 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

elektor írta:
Írni szeretnék csak az el?bb amit írtam nem ment át,
így újra probálkozom.[/u]

Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.06.12 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Örömmel várjuk hozzászólásodat! Smile
Vissza az elejére
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.06.12 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az el?bbi t?lem...
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.06.12 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretnék a fórum aktív tagja lenni,úgy látom hogy ti
valóban a reikivel foglalkoztok,így én is ehhez tartom
magam.Amit rólam tudni érdemes:90-venes évek elején
végeztem el az I-II.fokozatot.Beavatást nyertem de in-
kább egy lehet?séget hogy járjak egy úton,segítsek azok
nak akik rászorúlnak és kérik a segítséget.Feleségem és
társam szintén beavatást nyert,így nagyon sok közös
témánk van 38 évi házasságunk dacára.Mostanában külön
foglalkozunk a kezelend? személyekkel,de csináltuk közö
sen is,s?t évekig eljártunk egy klubba ahol csoportos
kezelés folyt 12-14 f? részvételével.Err?l is van ta-
pasztalatom.Engem a RAI írányzatot követ? társaság
fogadott be,tehát ?k tanitottak,avattak és dokumentáció
val elláttak.(úgyan úgy tisztelem a másik irányzatot is
akár tanulok is tölük,ha értelmes dolgot kínálnak).
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Reiki Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban