Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Szimbólumok
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Reiki
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.18 13:52    Hozzászólás témája: Szimbólumok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiferet írta:
"A második szintnél megtanuljuk a távszimbólumokat, amivel távolról is lehet energiát küldeni, térben és id?ben is; valamint célzottan a probléma jellege szerint."

Ezek a szimbólumok titkosak, vagy lehet róla egy ilyen fórum keretei között beszélni?

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.18 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
ez a szimbólum nagyon érdekes dolog!
volt egy ismer?söm, és elmesélte egy történetét, miszerint elmentek a feleségével egy el?adásra, és ott egy hölgy (jóindulatból) "küldött" nekik egy szimbólumot (ez csak kés?bb derült ki), amire egyáltalán nem volt szükségük, és emmiatt nagyon rosszul kezdték érezni magukat. ez tényleg így van? mármint hogyha össze-vissza ilyen szimbólumokat küldözget vki (akár jószándékkal), akkor árthat is vele?
a másik kérdésem: hogyhogy térben és id?ben is használható?
ez alatt mit kell érteni?
m.
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.01.18 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile

Kedves Iván, ha szabad, én is beleszólnék. Wink
A szimbólumok régen valóban titkosnak számítottak, és titkolták a beavatatlanok el?tt. Azonban a mai kor (már ha csak a szabad akarat, vagy a Vízönt? koraként szemléljük) embere számára már más a néz?pont. Természetesen, ha valaki, valahol megpillantja ezeket a szimbólumokat nem történik semmi. Mivel nem rendelkezik beavatással, azokat használni nem tudja, visszaélni nem tud vele.
Egyébként is, ma már lassan az ezotéria szó, sem a rejtett tudományt jelenti, hiszen mindenki korlátlan, és válogatatlan mennyiségben hozzájuthat szinte bármilyen tudáshoz. Hogy mit kezd vele, rajta áll. Ez itt a dolgok buktatója... Smile Ma már inkább exotériáról illenék beszélni.

De nyilván Tiferet majd b?vebben kifejti. Smile

Szép estét. Smile
Vissza az elejére
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.01.18 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsánat, Venus voltam. Smile
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.18 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Akkor ezek szerint ezek a szimbólumok megvannak nyomtatott formában is, és nem csak fejben!?

Az ezo-exo felvetéssel egyetértek. Már az, hogy az interneten keresztül üzengetünk egymásnak sem túl ezo! Smile

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.01.19 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Iván! Smile

Természetesen. Másképp nem lehetne ?ket átadni. Lehet, jobb lenne ha homokba rajzolnánk, a tanuló memorizálná, és elmosná a dagály... De ez egy ilyen világ. A mi világunk. Ez a feladat. Itt élni. Smile
Természetesen a rezgéseket ez a fajta elektromos kommunikáció csökkenti. Elgondolkodtató, hogy vajon valóban azt a célt érjük-e el így, amelyet belül érzünk... Mindenesetre tesszük. Ez a dolgunk. Smile
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.19 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Anonymous írta:
Sziasztok! Smile

Kedves Iván, ha szabad, én is beleszólnék. Wink
A szimbólumok régen valóban titkosnak számítottak, és titkolták a beavatatlanok el?tt. Azonban a mai kor (már ha csak a szabad akarat, vagy a Vízönt? koraként szemléljük) embere számára már más a néz?pont. Természetesen, ha valaki, valahol megpillantja ezeket a szimbólumokat nem történik semmi. Mivel nem rendelkezik beavatással, azokat használni nem tudja, visszaélni nem tud vele.
Egyébként is, ma már lassan az ezotéria szó, sem a rejtett tudományt jelenti, hiszen mindenki korlátlan, és válogatatlan mennyiségben hozzájuthat szinte bármilyen tudáshoz. Hogy mit kezd vele, rajta áll. Ez itt a dolgok buktatója... Smile Ma már inkább exotériáról illenék beszélni.

De nyilván Tiferet majd b?vebben kifejti. Smile

Szép estét. Smile

Kedves Venus, én örülök, hogy beleszóltál. Nem érzem úgy, hogy b?vebben ki kellene fejtenem. Ez így tökéletes. Very Happy

Üdv.

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.19 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mária írta:
sziasztok!
ez a szimbólum nagyon érdekes dolog!
volt egy ismer?söm, és elmesélte egy történetét, miszerint elmentek a feleségével egy el?adásra, és ott egy hölgy (jóindulatból) "küldött" nekik egy szimbólumot (ez csak kés?bb derült ki), amire egyáltalán nem volt szükségük, és emmiatt nagyon rosszul kezdték érezni magukat. ez tényleg így van? mármint hogyha össze-vissza ilyen szimbólumokat küldözget vki (akár jószándékkal), akkor árthat is vele?
a másik kérdésem: hogyhogy térben és id?ben is használható?
ez alatt mit kell érteni?
m.

Kedves Mária!

Azt alapvet?en tudni kell, hogy maga az energia egyetemes, isteni és intelligens. Lehet, hogy ez furcsán hangzik, de így van.
Ami árt, az az, ha rosszul használják fel.
Az egyik alapvet? dolog, amit megtanulunk egy reiki tanfolyamon - és úgy vélem, sok más segít? módszernél is igaz ez -, hogy csak annak adható energia, aki kéri! Csak az fog meggyógyulni, aki gyógyulni akar.
Ami az ismer?södet illeti, azt az esetet úgy kell elképzelni, mintha gyógyszert adagoltak volna túl neki. A különbség az, hogy amíg a gyógyszert?l baja is lehet, a reiki energiától nem, csak mivel nagy dózist kapott - ráadásul akaratán kívül - id? kellett, amíg a szervezete beépítette.
Sokkal rosszabb a dolog az energiát küld? szempontjából, ugyanis ? ezzel magára vett egy karmikus terhet. Talán ismer?s a mondás: "A pokolba vezet? út jószándékkal van kikövezve." Ez pontosan err?l szól, még ha kicsit túlzóan is.
A lényeg: ilyet ? nem csinálhatott volna. Még ha látom is, hogy valakinek segítségre volna szüksége, az els?, hogy megkérdezem. És ha visszautasít, akkor ebbe belenyugszom, elvégre az ? életér?l van szó, amibe én nem avatkozhatom bele.
Persze, nem biztos, hogy az a bizonyos illet? a hibás. Lehet, hogy ezt neki még senki sem mondta el.

A másik kérdésedre: térben bárkinek küldhetünk energiát, aki nincs a közvetlen közelünkben. Akár úgy, ahogy leírtad, hogy azonos helységben vagyunk vele, akár pl. Dél-Amerikába. Ekkor ez azonos id?ben történik.
De lehet id?ben el?re energiát küldeni olyan eseményre, ahol ez szükségesnek látszik. Pl. vizsga, állásinterjú, m?tét, stb. Ezt küldhetjük magunknak és másnak is.
Ezekhez szükség van egy szimbólum használatára, illetve, hogy pontosan meg legyen határozva, hogy kinek, ill. mikorra küldjük. De mindig csak akkor, ha kérik. Ez nagyon fontos.

Üdv.

Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.19 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiferet írta:
A másik kérdésedre: térben bárkinek küldhetünk energiát, aki nincs a közvetlen közelünkben. Akár úgy, ahogy leírtad, hogy azonos helységben vagyunk vele, akár pl. Dél-Amerikába. Ekkor ez azonos id?ben történik.
De lehet id?ben el?re energiát küldeni olyan eseményre, ahol ez szükségesnek látszik. Pl. vizsga, állásinterjú, m?tét, stb. Ezt küldhetjük magunknak és másnak is.

szia Tif!
lehet h hülye kérdés, de els?nek ez ugrott be:
visszafele (múltba) nem lehet küldeni? vagy a múltat a jelenben gyógyítod?
üdvrivalgás:m.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.19 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mária írta:
Tiferet írta:

szia Tif!
lehet h hülye kérdés, de els?nek ez ugrott be:
visszafele (múltba) nem lehet küldeni? vagy a múltat a jelenben gyógyítod?
üdvrivalgás:m.

A múltbeli eseményekhez a hozzáállásodat tudod megváltoztatni. Ebben a reiki annyit tud segíteni, hogy minél magasabb a rezgésszinted, illetve minél jobban "fel vagy töltve" energiával, annál világosabban gondolkodsz, és annál közelebb kerülsz a helyes értelmezéshez. Ugyanakkor vannak múltbeli traumák, amihez szakember segítségére lehet szükség. Ha természetes gyógymódokban gondolkodunk, akkor pl. a kineziológus ilyen szakember, vagy az asztrológus. A "civilek" közül pedig a pszichológus. Smile
Kérdésedre visszatérve: a múltba nincs értelme küldeni, hiszen azt már átélted. A jöv?beni énednek, ha küldesz, akkor energikusabb leszel egy vizsgán például, könnyebben eszedbe jutnak a válaszok, vagy nyitottabb leszel, ha erre van szükség, er?teljesebb lesz a kisugárzásod. M?tétnél kevesebb fájdalommal jár, hamarabb és szebben gyógyul. (Bár, aki csak egy kicsit is ezocentrikus - copyright SFK -, szerintem inkább próbálja meg elkerülni a m?tétet Smile )

Üdv.

Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.25 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Tiferet!

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire hatékony az, ha saját magunknak küldünk energiát?
Ez onnan jutott eszembe, hogy a saját horoszkópommal én is sokszok csak csetlek-botlok, hiába vagyok asztrológus! Confused

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.26 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Szia Tiferet!

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire hatékony az, ha saját magunknak küldünk energiát?
Ez onnan jutott eszembe, hogy a saját horoszkópommal én is sokszok csak csetlek-botlok, hiába vagyok asztrológus! Confused

Üdv,
Iván

Szia, Iván!

Én akkor szoktam használni ezt a módszert, ha pl. vizsgára készülök. A legutolsó alkalom az asztrológia vizsgánk volt. Laughing
Én eléggé izgulós, vizsgadrukkos típus vagyok (voltam). Ha id?ben eszembe jut, és néhány alkalommal küldök magamnak el?re egy kis energiát, teljesen meg tudok nyugodni. És a vizsgáim is sikerültek!
A másik helyzet, amiben kipróbáltam, állásinterjú volt. Csak egyszer küldtem el?re energiát, mégis teljesen magabiztosnak éreztem magam. Ebb?l a szempontból teljesen jól sikerült az interjú, más kérdés, hogy nem rám volt szükségük. Confused
Ismer?seimt?l is hasonló esetekr?l hallottam, de mivel az nem az én tapasztalatom, nem szeretném ide beírni. Inkább bátorítok mindenkit, hogy ha hasonló tapasztalata volt, írja meg!

A kérdésedre: biztos, hogy hasznos, hiszen ha telve vagy energiával, az segíti a gondolkodást, az intuíciót. Egy pozitív lelkiállapot mindig jótékony hatású.
Megjegyzem, mint asztrológus: a saját horoszkópommal én is így vagyok. És szerintem nem csak ketten vagyunk. Laughing

Üdv.

Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.26 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tif írta:
Megjegyzem, mint asztrológus: a saját horoszkópommal én is így vagyok. És szerintem nem csak ketten vagyunk.

tényleg nem!
legtöbbször nem csak nekem nehézkes, de más se tud vele mit kezdeni... Rolling Eyes
Vissza az elejére
and-rei
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.05 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én USUI ágon lettem behangolva , majd beavatva. A mesterem..és az ? mestere , a mesterének a mestere..és így tovább minden tanítványának azt mondta..... hogy a reiki szimbólumok TITKOSAK!
Szerintem minden reiki tanár..és reiki II . beavatott is hasonlókat hallhatott a mesterét?l. " Ez " csak a mai világban történhet meg. Valaki a reiki iránti bosszúból ír egy könyvet ( Diane Stein - REIKI - A gyógyítás ?si m?vészete ) és nyomtatásban megjeleníti a szimbólumokat Sad(( Igaz , a beavatással nem rendelkez?k nem tudnak mit kezdeni velük, csak a beavatottak ismerik a használatuk módját , de emlékezzünk csak. Rengeteg szimbólum van a világban. Az ember sok-sok szimbólumot tönkretett már, megváltoztatva, más célokra felhasználva azt. Gondoljunk csak az ötágú csillagra....Mindenkinek más jut err?l eszébe...és nem az ember! mert valaha ezt jelképezte. Hitlert csillagjósai is figyelmeztették nem szerencsés szimbólumokhoz hozzányúlni, megváltoztatni azt. Megjósolták bukását!!! Hisz eredetileg a " svasztika " buddha szobrok homlokát díszítette, az élet körforgására utalva. A szimbólumok ereje a titkosságukban található. Ha minden utcasarokra kiplakátolják ?ket, veszíthetnek abból az er?b?l ami eredetileg bennük megtalálható volt. Maradjunk a tradícióknál és tartsuk be azt amit eleink tanítottak és betartottak! Igaz ebben a világban már semmi sem " szent" . A szólásszabadság címén bármib?l gúnyt lehet ?zni. Hiszek abban hogy a mesterem és annak mestere is tudta mit csinál. Ne kövessük Diane Stein nyomdokait. Tartsuk tiszteletben a hagyományokat, a szimbólumokat. ?rizzünk meg valami tényleg "csodálatos dolgot " az utókornak gyermekeink és unokáink is élvezhessék a reiki energiát. Köszönöm , hogy hozzászólhattam a témához.
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.06 00:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves and-rei!

Köszönjük, hogy hozzászóltál, és tiszteletben tartjuk a véleményedet.

Az én véleményem az, hogy a szimbólumok ereje nem a titkosságukban van, hanem abban az isteni energiában, amelynek a közvetítésére szolgálnak. Természetesen senki sem fogja kiplakátolni ?ket az utcasarkon. (Akkor sem, ha esetleg R.A.I. ágon végzett.) Bár szerintem ett?l nem veszítenének az erejükb?l, mint ahogy attól sem veszítettek, hogy valaki leírta ?ket egy könyvben.
Azt hiszem, ismerem a könyvet, amir?l írtál, bár a szerz? nevére nem emlékszem, mert nekem már nincs meg. Az a könyv legalább 15 éves! Úgy érzékeled, hogy azóta csökken a reiki ereje?

Egyébként - és ez persze megint csak az én véleményem - én megel?legezem a bizalmat az írón?nek, és nem feltételezem róla, hogy bosszúból írta volna. Szerintem csak segíteni akart, hogy minél többen megismerjék a reikit. Sajnos, a szándéka rosszul sült el. És sajnos, ? sem volt éppen felel?sségteljes, ahogy tudom. De én ezért nem ítélem el. Csupán nem követem a módszereit.

Az, hogy kinek mi a szent, az egyéni elbírálás alá esik. Például érdekesnek tartom, hogy a neved második felének az "isteni" szót választottad. Wink A név is szimbólum, nem tudtad?

Üdv.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Reiki Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban